Od 1 kwietnia 2011 roku...
O tym, co będzie ciekawego w Kielcach i okolicach.
Dziś i wkrótce...

Zdjęcia oznaczone gwiazdką146

Głosuje tylko połowa Kielczan, ale połowy Rady Miasta być nie może… Gitarzysta grupy PLAN głosuje podwójnie ?

 Te wybory są nam najbliższe. Raz na cztery lata wybieramy gospodarzy Kielc i regionu. Statystycznie tylko co drugi z nas zechce podejść do urny, pozostałym „wszystko jedno”. Ostatnio frekwencja Kielczan sięgała 45 %, a tuż za miedzą, w powiecie- ponad 56 %.

   W Kielcach mniejszość jest… większością. Prezydent został wybrany w I turze przez blisko 59 % wyborców, czyli… 26 % uprawnionych. Aby zostać wybranym do Rady Miasta Kielce (4 lata temu np. z okręgu 5) wystarczyło uzyskać 1,8 % poparcia wszystkich uprawnionych do głosowania w tym okręgu (czyli 605 głosów na ponad 33 tys. uprawnionych). Kielczanie ufają partiom- wybrali aż 20 radnych kandydujących z nr 1 list wyborczych i tylko 5 z pozostałych miejsc. Nie idąc na wybory pozwalamy politykom na więcej… Są kandydaci, dla których warto wyjść z domu. O naszej chorobie pisze Wspólnota.

  Wszelkie informacje potrzebne wyborcy, CK zamieszczało w kalendarium pod datą 16 listopada i na prawym marginesie (Wiadomości w małej ilości), ale powtórzmy 5 kroków:

* w 5 okręgach Kielc wybierzemy po 5 radnych (razem 25) >> musimy wpierw wiedzieć, który okręg jest NASZ – najlepiej spojrzeć na mapkę na stronie Urzędu Miasta.

** dopiero znając numer swojego okręgu: 1,2,3,4 lub 5 możesz przyjrzeć się kandydatom do Rady Miasta. Pełna lista 318 kandydatów do Rady Miasta Kielc w 5 wyjaśnionych wyżej okręgach jest >>> TUTAJ – przewiń ją na TWÓJ okręg wyborczy

 *** druga, RÓŻOWA karta to tylko 6 nazwisk kandydatów na prezydenta Kielc. Ich lista jest >>> TUTAJ. Dla lepszego poznania kandydatów można skorzystać z zapisów internetowych czatów Echa (inicjały alfabetycznie: KADLWLMMJP) oraz odpowiedzi na jednakowe >>> pytania Gazety i rozmów w Radiu Kielce.

**** na trzeciej, NIEBIESKIEJ karcie do głosowania będzie najwięcej, aż 118 nazwisk kandydatów do Sejmiku Województwa z naszego OKRĘGU NR 3 (Kielce i powiat)- by ich poznać przewiń >>> TĘ STRONĘ do połowy > właśnie na OKRĘG nr 3.

***** teraz wystarczy znaleźć swój lokal wyborczy, w czym pomoże strona >>> Geoportalu KIELCE, wpisz na niej swój adres (ulicę) lub PESEL – po kliknięciu w  ikonę    wyświetli się poniżej adres, a po kliknięciu na czerwoną lupę  pokaże się także satelitarny widok na lokal wyborczy (można też skorzystać z opcji „wyznacz trasę”- pieszo lub samochodem). Nie zapomnij zabrać dowodu osobistego.

Na listach są kandydaci, dla których warto wyjść z domu i zaznaczyć krzyżykiem w sumie trzy nazwiska. Te wybory są nam najbliższe. Po uciążliwej dla wielu kampanii wyborczej od soboty jest CISZA WYBORCZA. Zaś niedziela… (wieczór wyborczy w Radiu Kielce)

   NIE-DZIELA będzie DLA NAS ! Ten znany przebój zaśpiewał w kieleckim klubie Woor zespół rockowy PLAN, co uzgodniłem z zespołem na facebooku:

DSC_9671

…tylko to jedno zdjęcie z koncertu błysnąłem lampą, potem…

 

Zdjęcia oznaczone gwiazdką144

…autofocus fotoaparatu próbował opanować szalejących po scenie: światło i wokalistkę Nuno (Annę Zielińską)

 

DSC_9577

…nie zawsze się dało…

 

DSC_9555

..bo choć zaczynała spokojnie…

 

DSC_9556

…to po chwili wstępu…

 

DSC_9565

…wraz z zespołem zamieniała się w wulkan energii…

 

Zdjęcia oznaczone gwiazdką143

…co było widać, słychać i czuć !…

 

Zdjęcia oznaczone gwiazdką141

…istne szaleństwo…

 

Zdjęcia oznaczone gwiazdką140

…choć chwilami Nuno wyglądała dość spokojnie…

 

Zdjęcia oznaczone gwiazdką145

…lecz był to jedynie przerywnik przed kolejnym eksplozjami…

 

DSC_9586

…a kto chce raz jeszcze posłuchać NIEDZIELI w nieco stabilniejszej wersji, to wideo poniżej…

 

DSC_9674

…to już koniec koncertu..

Jeśli powyższe wersje tego przeboju uważasz za zbyt hałaśliwe i kolorowe, to w internecie jest duży wybór innych, spokojniejszych np. Biało Czarna lub kabaretowe DNO .

Wiadomości w małej ilości
Reklama
klasyczna forma reklamy w internecie
Komiks internetowy
CK Blogi

Copyright 2011-2015 CiekaweKielce.pl | Kontakt i Reklama