Od 1 kwietnia 2011 roku...
O tym, co będzie ciekawego w Kielcach i okolicach.
Dziś i wkrótce...

Zainteresowanych lekturą gazety Słowo Ludu z okresu od jej powstania w 1949 roku do pierwszych wydań internetowych w 2001 r odsyłam do Świętokrzyskiej Biblioteki Cyfrowej   gdzie publikowane są całe strony gazety. Wydania Słowa Ludu od 1 listopada 2001 do 17 stycznia 2005 r są dostępne pod tym adresem zaś ostatnie wydania kieleckie Słowa tj. do 31 maja 2006 roku można obejrzeć pod tym adresem.

     Na tej stronie przedstawię moje spojrzenie na Słowo – gazetę, z którą przeżyłem najlepsze lata. Będą to głównie fragmenty tekstów pobudzających moje wspomnienia. Na początek z przed ponad ćwierć wieku, czyli z 1985 roku, gdy zaczynałem pracę w redakcji przy pl. Obrońców Stalingradu (obecnie Muzeum Zabawek i Zabawy przy pl. Wolności), w pokoju od strony ul. Ewangelickiej, gdzie dziś jest ekspozycja z… misiami). Będę też „skakał” po innych latach trzymając się jednak zasady, że tekst np. z 30 czerwca  1985 czy 1991 roku wspomnę na stronie głównej właśnie 30 czerwca (wszystkie będą miały etykiety SŁOWO)
 
Słowo arch 1 DSC_4777
 
  Na początek tekst z lutego 1985 r  o towarzyszach sztuki drukarskiej ( klikając na zdjęcie  dwa razy można je powiększyć na cały ekran). Niestety nie przewiduję przepisywanie tekstów, tak jak na stronie Prasa Kielc). Mam serdeczna prośbę do czytelników tej strony: jeśli znajdziecie w internecie fragmenty Słowa, które warto zapamiętać- podeślijcie je tutaj (ciekawek@gmail.com). Zamieszczę odnośnik-link do wskazanego tekstu… A jeśli ktoś może przepisać choćby fragmenty tekstów (wiem, że w wielu szufladach są wycinki) to zrobimy kompilacje tekstu ze zdjęciem- tak jak na powyższym, da się przeczytać..   
 
 
PRASÓWKA  X-lecia:
 
    w listopadzie 2001 roku ukazały się pierwsze internetowe wydania kieleckiego dziennika Słowo Ludu.  W pierwszym elektronicznym Magazynie SL m.in. : o krypcie na Świętym Krzyżu, rozmowa z Jackiem Kowalczykiem na str. 10 oraz o emocjach ekranizacji Wiedźmińskiej fantazji  (patrz też Wiedźmin- ostatnie starcie ).    
 
CK będzie zaglądało, o czym Słowo przed dekadą pisało…

    Zaduszki Dziennikarskie połączone z prezentacją książki Ustawicznie czujni… odbyły się 16 listopada 2012 roku w Antykwariacie im. Andrzeja Metzgera….
 
Slowo- archiw- ksiażka DSC_7979
Znakomity tytuł, środka jeszcze nie czytałem….
Slowo - dziennik sportu DSC_7916
kk
Wiadomości w małej ilości
Reklama
klasyczna forma reklamy w internecie
Komiks internetowy
CK Blogi

Copyright 2011-2015 CiekaweKielce.pl | Kontakt i Reklama