Od 1 kwietnia 2011 roku...
O tym, co będzie ciekawego w Kielcach i okolicach.
Dziś i wkrótce...

poniedziałek, 13 czerwca 2011

Kieleckie ABC : Arianie, Barwy, Czerwieni

Arianie z nową wokalistka zagrali na Święcie Chleba w Tokarni

 Wczoraj szukałem kieleckich skojarzeń w podkieleckich Nowinach, Tokarni i… znalazłem ! Otóż kielecki alfabet rozpocząłbym od muzycznego A, czyli zespołu Arianie, który wczoraj zaprezentował się w nowej odsłonie…

Kultowy kielecki zespół – twórcy hitu „Ach Kieleckie, jakie cudne” – niedawno został reaktywowany, pozyskał nową wokalistkę (Małgorzata Główka), a od wczoraj występuje w eleganckich frakach i krwisto czerwonych koszulach.

Pięknie się prezentują, prawda ?

 No tak, ale czerwień to tylko połowa kieleckich barw… Żółć- i to podwójną-  znalazłem na jubileuszowym, V Złotym Pikniku Geologicznym przy okazji święta sasiadującej z Kielcami gminy Sitkówka Nowiny. Po pierwsze: tymi rękoma, którymi teraz meczę klawiaturę, wypłukałem prawdziwe złoto ze sterty piachu. Za ten sukces odebrałem na scenie dyplom z pieczęcią Namiestnika Świętokrzyskiego Klubu Płukaczy Złota, Andrzeja Urbańskiego.

Każdy chętny mógł wypłukać z piachu drobinki szczerego złota

Po drugie: gwiazda festynu, czyli zespól Bayer Full, wystapił w gustownych, żółtych frakach, podobnego kroju jak Arianie

Reasumując : kieleckie barwy czerwono- żółte, inaczej złocisto-krwiste , są modne, pogodne, radosne. Aż się prosi, żeby Kielczanie właśnie te kolory ubierali na zbliżające się Święto Kielc,  podkreślając tym swoją tożsamość. Koszulka czerwona lub żółta na wyposażeniu każdego lokalnego patrioty ! A jeśli chcemy bardziej wyszukanych kreacji to….  proponuję, by tematem jesiennego, X- jubileuszowego konkursu mody Off Fashion były właśnie kolory żółty i czerwony. Barwy te powinny być lansowane w naszym mieście, tak jak robi to np. Muzeum Historii Kielc:

Wiadomości w małej ilości
Reklama
klasyczna forma reklamy w internecie
Komiks internetowy
CK Blogi

Copyright 2011-2015 CiekaweKielce.pl | Kontakt i Reklama