Od 1 kwietnia 2011 roku...
O tym, co będzie ciekawego w Kielcach i okolicach.
Dziś i wkrótce...

środa, 17 października 2012

Różowo o promocji Kielc…. na piątki !

Pink palace bez muzyki Pink Floyd, a pasowała by tu Ciemna strona Księżyca- The Dark Side of the Moon
     Te zdjęcia i wideo świadczą, jak w Kielcach traktuje się promocję miasta.  Napisano i powiedziano o niej wiele.O sposobach na promocję miasta wypowiedział się ostatnio  prezydent Kielc. Pomysłów nie brakuje! Prostych, tanich, skutecznych. Kielce mogą promieniować promocją, ale diabeł jak zwykle tkwi w szczegółach. Oto efektowny i kosztowny (ze środków unijnych…) pokaz świetlny- mapping 3d na Pałacu Biskupów- przemilczały media i organizatorzy „dzięki czemu” widowisko obejrzała zaledwie garstka widzów…

    Warto choćby naszkicować wizję promocji Kielc, podkreślić to co mamy najciekawszego, niepowtarzalnego w stosunku do innych miast- tak jak na powyższym zdjęciu neonowe obrysy podkreślają geometrię i detale architektoniczne kieleckiego Pałacu Biskupów

We wspomnianym szkicu można uwzględnić także te „bardziej zakręcone” pomysły nadające całości dynamiki….
…otworzyć okna, wysunąć szuflady…

 Potem poddać propozycje wirowi dyskusji, a gdy się okaże, że to nie jest to….
…. zburzyć wcześniejsze ustalenia, choćby przy  łomocie walących się murów i tłuczonych szyb -efekt ten najlepiej słychać na filmie >>> obejrzyj wideo 4 minuty i na bazie dotychczasowych osiągnięć zbudować całkiem nową koncepcję
takie nowe w starym…..
Choćby wyglądało to, jak wzięte z  kosmosu….
    Z wykorzystaniem najnowszych technologii i …. astronomicznych kwot, przedstawiony powyżej efektowny pokaz audiowizualny zrealizowała najlepsza firma tej branży w Polsce obsługująca  najbardziej renomowane  festiwale, olimpiadę w Londynie, TVP itp (w tym największy mapping 3d w Polsce na hotelu Novotel). Firma zapowiedziała wydarzenie w Kielcach na swej stronie  jednak takiej- lub choćby podobnej- zapowiedzi zabrakło na stronach kieleckich mediów, z wyjątkiem… portalu CiekaweKielce.pl, który zachęcało do obejrzenia pokazu przez kilka dni. Piszę o tym, bo takie sytuacje zdarzają się w Kielcach często. Zbyt często…. Coś, co kosztuje dużo pieniędzy i wysiłku jest niweczone przez brak informacji. Prostej informacji….

   Powyższe działo się w sobotę, 1 września, w ostatni weekend wakacji. Przez Kielce przejeżdżali turyści powracający z wczasów. Po mieście spacerowali wystawcy i goście jubileuszowego XX Międzynarodowego Salonu Przemysłu Obronnego. Można było zaprosić wszystkich na cały, kosmiczny dzień. Otwarte do północy puby, kluby, restauracje, cukiernie miałyby kosmiczne utargi….

     Na zakończenie tego kosmicznego wątku, wyjaśnię co zaszło…. Otóż nadzwyczaj ciekawy pomysł promocyjny nie został sfinalizowany informacyjnie. Trzeba było wiedzieć, gdzie zajrzeć, żeby się dowiedzieć…. Wpierw znaleźć stronę Muzeum Narodowego w Kielcach, potem zakładkę „Aktualności”, z rozwijanego menu wybrać jedną z trzech propozycji, tę środkową „Dzień Otwarty w Pałacu Biskupów Krakowskich„. I uważnie przeczytać, co napisano w zapowiedzi (poniższe zdjęcia można powiększyć 2x klik). Bo czytamy: impreza z myślą o najmłodszych Widzach, konkursy, zabawy… Dopiero na końcu o największej atrakcji- „jakimś” mappingu 3D- czego już nie zauważył nikt z decydujących o stosownym rozpropagowaniu wydarzenia. Nikt nie wiedział co to będzie ? Może zapomniał ??  Dlatego wydarzenie obejrzała zaledwie garstka widzów….
Naprędce uczyniłem kampanię nagłaśniania wydarzenia na stronach CK i facebooka (zdjęcia po prawej) gdyż uznałem, że trudno o lepszy moment na promocję flagowego zabytku Kielc. Jako pierwsza informację o mappingu 3d w Kielcach upubliczniła dopiero ponad 2 tygodnie po fakcie Gazeta.pl Kielce, potem  strona oficjalna Kielc, która na facebooku dała pierwszeństwo…objazdowej wystawie pająków- patrz obok >>>>>>>>>>>>>

     Nie chcę demonizować tego przypadku, ale podobnych jest zbyt wiele. Pisałem o tym wielokrotnie na stronie CK, choćby w listopadzie ub.r: Ludowe serce się kraje….  Prosiłem, aby temat zapowiedzi wydarzeń odpowiednio potraktowała mająca największą oglądalność, będąca wizytówką Kielc  Oficjalna Strona Miasta w swoim Kalendarzu wydarzeń. Pisałem o tym w kwietniu 2012 r na końcu wpisu z okazji urodzin i imienin prezydenta Kielc: Budzisz się rano i gnasz, by….

    W maju nie wytrzymałem. Zły to ptak, co własne gniazdo (miasto) kala, ale… rzecz była o tańcu, jednej z wizytówek Kielc. Co prawda wpis na CK usunąłem, ale na facebooku nie wypadało, bo pojawiło się sporo komentarzy
 
     Często Urząd Miasta Kielce, zamiast w Kalendarzu, wydarzenia zapowiada na głównej stronie, gdzie giną w potoku komunikatów m.in. o utrudnieniach w ruchu (choć jest osobna zakładka Utrudnienia w ruchu) czy urzędowych typu Ratusz w piątki do godz.15.30 – tej treści informacja w tym roku  ukazała się już ze sto razy, choć obok jest zakładka kontakty z godzinami pracy Urzędu (pytałem o to na fb, ale nikt nic nie wie). Ponadto strona UM wyraźnie u n i k a zapowiedzi wydarzeń w instytucjach usadowionych pośrodku Kielc, ale… podległych Urzędowi Marszałkowskiemu. Na co ten nie zważa i ciekawie zapowiada wydarzenia kieleckie na stronie Wrót Świętokrzyskich.

    Przykładów można by mnożyć.. Można jeździć na  Spotkania Biur Promocji… Można wydawać duże pieniądze… Ale po co? Zacznijmy od najprostszej informacji: o tym co już jest, co będzie… Czynię to nocami społecznie na stronie  CK  Jestem do dyspozycji. Jeśli tak trudno przekazać tak proste informacje, to jak jest z tymi bardziej skomplikowanymi ??

  Aha, jutro rozpoczynają się II Dni Otwarte w Pałacu Biskupów Krakowskich i wszyscy już wiedzą, że będą mieć wyjątkową okazję- pierwszą od 20 lat w Kielcach- aby obejrzeć światowej sławy Wrocławski Teatr Pantomimy Henryka Tomaszewskiego. 
 
  <<< PS. Dziś ogłoszono kolejny przetarg na materiały promocyjne Kielc  

     EPILOG dopisany nazajutrz tj. 18 października,  po spektaklu

   To mogło wydarzyć się tylko w  Kielcach. Otóż sposób informowania o spektaklu światowej sławy pantomimy oraz dystrybucji bezpłatnych wejściówek wśród rzeszy chętnych kielczan oraz turystów z regionu i Polski spowodował, że widownia Kieleckiego Centrum Kultury….

…. była prawie pusta ! (zdjęcie wykonane po godzinie 19, gdy spektakl miał się już rozpocząć)
Pierwszy raz w życiu byłem świadkiem, żeby artyści- i to tej rangi- prosili publiczność, by przesiadła się bliżej sceny, żeby nie musieli grać do pustych foteli (jak widać z wrażanie ręka mi zadrżała)

Gdy pierwsze rzędy zapełniły się, widzów przywitał dyrektor Muzeum Narodowego w Kielcach
Rozpoczął się spektakl,….

… po przerwie na widowni początkowo nie zgaszono świateł, co uwydatniło mnogość pustych foteli

Jak podaje internetowa wikipedia: Wrocławska Pantomima prezentowała swoje spektakle na wszystkich kontynentach, z wyjątkiem Antarktydy. Z pewnością spektakl w Kielcach też jest wart odnotowania.

        Na koniec przypomnę fragment oficjalnego komunikatu dot. spektaklu:

     Muzeum Narodowe w Kielcach w ramach kampanii „Zakręt na kulturę” realizowanej z projektu „Dawny Pałac Biskupów Krakowskich w Kielcach najcenniejszym obiektem promocyjnym turystyki kulturowej ziemi świętokrzyskiej”, współfinansowanego z Unii Europejskiej, z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Świętokrzyskiego na lata 2007-2013, zaprasza kielczan oraz turystów z regionu i Polski na pokaz filmów z muzyką na żywo, pokaz nieba oraz spektakl pantomimy „Osąd”, w wykonaniu wrocławskich artystów z Teatru im. H. Tomaszewskiego. 18 października o godz. 19.00 będziemy mieć wyjątkową okazję – pierwszą od 20 lat w Kielcach- aby zobaczyć światowej sławy wrocławskich mimów w interesującym projekcie reżyserskim…

Wiadomości w małej ilości
Reklama
klasyczna forma reklamy w internecie
Komiks internetowy
CK Blogi

Copyright 2011-2015 CiekaweKielce.pl | Kontakt i Reklama