Od 1 kwietnia 2011 roku...
O tym, co będzie ciekawego w Kielcach i okolicach.
Dziś i wkrótce...

Ćwierć wieku temu Myszki Miki pojawiły się na wystawie kieleckiej Cepelii, teraz królują na kieleckim deptaku
     Brawa dla organizatorów Jarmarku Kieleckiego za konsekwencję ! Nie zrażając się wieloletnią krytyką fundują Kielczanom i gościom Święta Kielc to, co lubią najbardziej. A i relacjonujący to wydarzenie na reprezentacyjnej ulicy stolicy regionu też nie muszą się wysilać, bo w zasadzie można napisać to samo co przed rokiem, czyli Kielecki Jarmark bez … Kielc. Odnotujmy jednak, że są wędliny z Litwy i Podlasia, chleb z Tomaszowa Mazowieckiego oraz zwiększyła się liczba stoisk z obcymi żelkami Haribo i krówkami- wielokrotnie droższymi niż te pyszne, regionalne w sklepach obok. Pojawiły się także święte hity z kieleckiego dworca PKP ! ***  JARMARK SZTUKI I DZIEDZICTWA KULINARNEGO (deptak od ul. Dużej do KCK) od piątku przyćmił  ten wpis. Na plus ! ZA ul. Dużą w górę jest dużo, dużo lepiej… Święto Kielc ma tyle atrakcji, że chłonę je póki są i  dlatego nie mam czasu na aktualne fotorelacje…..

Zacznijmy od edukacji najmłodszych, czyli zabawek i pamiątek z Kielc- na stoiskach króluje tzw. chińszczyzna znana ze sklepów „wszystko po  5 zł” oraz „wszystko po 2,99 zł”, ale na jarmarku kieleckim wielokrotnie droższa….
Rok temu ulegając „siłom wyższym” i Cepelii  zaproponowałem, aby maskotką Kielc była rosyjska Matrioszka, ale w kolorach czerwono- żółtych. Dziś proponuję, żeby to była Myszka Miki także w kolorach Kielc. Ot – prawo rynku ! Fakt, iż Kielce są siedzibą Muzeum Zabawek i Zabawkarstwa do niczego nie zobowiązuje ! Kilka dni temu otwarto u nas Ośrodek Myśli Patriotycznej i Obywatelskiej. I tak sobie myślę….
Miło poinformować, iż entuzjastycznie przyjęta oferta kiosku z pamiątkami regionalnymi na kieleckim dworcu PKP jest także dostępna na deptaku z okazji Święta Kielc
co prawda nadal nie ma w niej pocztówek z Kielc, ale są inne. trójwymiarowe…
… zaspokajające wszelkie gusta…

… planuje się otworzyć kolejne punkty sprzedaży tych pamiątek m.in. na kieleckim Rynku….
… co prawda dziś zabrakło obrazu przedstawiającego Jezusa siłującego się na pięści z diabłem, ale na Święto Kielc mają dowieźć, tymczasem można się delektować trójwymiarowym Jezusem, który na oczach przechodniów przemienia się w Matkę Boską…

Podobnie jak przed rokiem bogato reprezentowana jest inna specjalność jarmarku w Kielcach : Afryka dzika, czaszki i małpy wszelkiej postaci….
Jest też jakieś regionalne rękodzieło, kwiaty w kolorach Kielc….
… trochę lokalnej rzeźby, ceramiki….

… muzyka tylko z Peru, wszak wiadomo, że Kielce są muzyczna pustynią
Podziwiajmy siłę przebicia firmy Haribo, której żelki i krówki są już dostępne na kilkunastu stoiskach jarmarku

… do łakoci garnie się młodzież….
Superokazja ! Rarytas w cenie barwnika !

… stoisk z żelkami haribo i krówkami Gniewko z pomorskiego  Kluczewa (ponad 600 km od Kielc) jest kilkanaście….
Sprzedawcy zapewniają, że żelki w cenie 56 zł za kilogram to najzdrowsza dieta dla młodych organizmów
Za krówkami i żelkami w cenie 56 zł / kg ustawiają się kolejki
Ta matka była zdumiona ceną, poszła do sąsiedniego sklepu, gdzie żelki są kilkukrotnie tańsze….

Dosłownie kilka kroków od deptaka, na parterze Domu Towarowego TĘCZA można kupić równie dobre cukierki znanej spółdzielni Solidarność taniej….
Także pyszne, nie ciągnące się  krówki kilku smaków z kieleckiej „Kielczanki”- popierajmy naszych !

Nie chciałbym doprowadzić do ruiny budżetu miasta (dochodów z Jarmarku), ale wystarczy policzyć…
W osiedlowym sklepiku znakomite, kruche krówki „Opatowskie” też o wiele tańsze
Całkiem przypadkowo w pierwszy dzień Święta Kielc w programie Teatru im. Stefana Żeromskiego znalazła się otwarta próba czytania komedii KROWA (piątek, 29 czerwca godz. 21)
 Radujmy się ze Święta Kielc, które jak donoszą znawcy tematu- jest doskonałą okazją do promocji miasta

kk

A stoiska pod szyldem   Made in Kielce   z wyrobami wyłącznie kieleckimi (pomysł szerzej omówiłem 1 kwietnia) pozostaną puste…

Dlaczego „się czepiamy” ? Bo uwierzyliśmy w Kielce ? Bo Kielce to nasza duma ? Bo jesteśmy stąd i nam zależy ….to hasło dał 4 lata temu broniący sławy miasta Bronisław Opałko (o czym na końcu relacji >>>  Internetowej Telewizji Kielce)

Wiadomości w małej ilości
Reklama
klasyczna forma reklamy w internecie
Komiks internetowy
CK Blogi

Copyright 2011-2015 CiekaweKielce.pl | Kontakt i Reklama