Od 1 kwietnia 2011 roku...
O tym, co będzie ciekawego w Kielcach i okolicach.
Dziś i wkrótce...

Hejnał Kielc wykonał Kwartet Blaszany w składzie: Wojciech Stojek, Radosław Kwapisz, Daniel Duda, Tomasz Gawron (przygotowanie Marcin Stojek). W tle jedyna flaga Kielc.

  Dziś mamy datę 12.12.12 o godzinie 12  wysłuchaliśmy  na kieleckim Rynku hejnału Kielc- po raz pierwszy na żywo, na dwie trąbki i dwa puzony! Wykonał go– ubrany w kieleckie, czerwono żółte czapki mikołajkowe- Kwartet Blaszany Państwowej Szkoły Muzycznej im. Ludomira Różyckiego. Pierwsze relacje: Teleexpress (wideo 34 sekundy), Nasze Kielce, Wrota ŚwiętokrzyskieTVP KielceŚwiętokrzyskie.pl,  Wiadomości 24

Hejnał został wykonany na Rynku dwa razy: na minutę przed godz.12 a następnie – po próbie wysłuchaniu kurantów z Ratusza (nie zadziałały)- minutę po godz.12. Z uwagi na mroźną aurę powtórek nie było

     Tego typu daty11.11.11 czy 09.09.09–  pojawiały się ostatnio co roku….
 
 … jednak na następną trzeba czekać aż 89 lat > 01.01.2101, zaś na „czysto brzmiące” dwunastki i akcję w samo południe > aż tysiąc lat >>  12.12.3012

Kwartet Blaszany gra, ja trzymam z tyłu flagę Kielc (wykonaną własnoręcznie- tą samą żółtą farbą przerobiłem czapki mikołajkowe na kieleckie)
Tak to wyglądało z kamery internetowej, dzięki której bezpośrednią transmisję z kieleckiego Rynku mógł ogdać cały świat
Panie z kawiarni Cztery Pory Roku wręczyły hejnalistom Ciastko Kieleckie
Relację w Teleexpresie rozpoczęli państwo Szczepankowie, którzy brali przed laty ślub właśnie 12 grudnia…
… CiekaweKielce.pl też nie uniknęło mikrofonów….
 Hejnał został wykonany na Rynku dwa razy: na minutę przed godz.12 a następnie – po próbie wysłuchaniu kurantów  z Ratusza  (nie zadziałały)– minutę po godz.12.
… czy awarię kurantów mogły spowodować gołębie, które lubią gromadzić się w południe na ratuszowym zegarze ?
   Miasto Kielce ma swój muzyczny symbol- hejnał od 16 lat tj. od 1996 roku (informacja ze strony Urzędu Miasta). Jego wykonanie w tę środę „na żywo” było najprawdopodobniej pierwszym w tej formie na kieleckim Rynku (w południe hejnał graja kuranty, w tym roku podjęto decyzję o ich przyciszeniu). Jedyną informacją o publicznym wykonaniu hejnału Kielc była dotychczas relacja z prezentacji hejnałów miast w Krakowie (wideo 75 sekund) w wykonaniu  Jacka Cielibały (trąbka) i  Stanisław Wojtasika (puzon). Hejnał Kielc odtwarzany jest okazjonalnie podczas niektórych uroczystości np. wręczania Nagród Kielc. W internecie krąży też nagranie hejnału Kielc na tle zdjęcia placu Artystów ( wideo 33 sekundy).

 

   Od lat organizowane są przeglądy polskich hejnałów w Lublinie. Na tegorocznym, XIX Ogólnopolskim Przeglądzie Hejnałów Miejskich nasz region reprezentował Sandomierz, trzy lata wcześniej, na XVI przeglądzie – Wąchock. (zdjęcia innych trębaczy wklejone w powyższe zdjęcia pochodzą z ubiegłorocznego wpisu CK >  Kieleckie Mikołajki)
Wiadomości w małej ilości
Reklama
klasyczna forma reklamy w internecie
Komiks internetowy
CK Blogi

Copyright 2011-2015 CiekaweKielce.pl | Kontakt i Reklama