Od 1 kwietnia 2011 roku...
O tym, co będzie ciekawego w Kielcach i okolicach.
Dziś i wkrótce...

poniedziałek, 29 sierpnia 2011

Ciekawe… na wysokości… deptaka

Krywań dla turystów jest wyższy od… kieleckiego deptaka

 

Na finał pogodnych wakacji CiekaweK… osiągnął najwyższe szczyty Polski i Tatr: Rysy i… Krywań. Jak ? Wspinając się na wysokości niemalże równe długości kieleckiego deptaka ! Jakże by inaczej…

   Otóż, choć Rysy mają 2499 metrów, to turysta wyruszający nań z poziomu Morskiego Oka pokonuje „tylko” ok.1100 metrów różnicy wysokości (deptak w Kielcach ma 1270 ).  Z kolei słowacki Krywań, choć parę metrów niższy od Rysów, ma najwyższą w Tatrach tzw. deniwelację, czyli różnicę poziomów z punktu wyjścia (parking) na szczyt – ok. 1400 m. Dodać można, że wejście na teoretycznie najwyższe w Tatrach szczyty Gerlacha i Łomnicy są niezbyt honorowe, bowiem na pierwszy tylko z przewodnikiem, a na drugi kursuje kolejka linowa. Fotorelacja z wyprawy jest na blogu > Górola – Tatry oraz >> Krywań.
Na szczycie Rysów- w Polsce wyżej już nie można
Do  CK   wstawiłem też poniżej spóźnioną relację z Woodstock, po którym pojechałem do Rumunii (fotorelacja Dominika, z moimi zdjęciami też tutaj), a z niej we wspomniane Tatry. Czuję się zatem usprawiedliwiony z braku bieżących wpisów do tego bloga. Wakacyjne wyprawy przekonują, że wszędzie dobrze, ale najlepiej… w Kielcach.
Wiadomości w małej ilości
Reklama
klasyczna forma reklamy w internecie
Komiks internetowy
CK Blogi

Copyright 2011-2015 CiekaweKielce.pl | Kontakt i Reklama