Od 1 kwietnia 2011 roku...
O tym, co będzie ciekawego w Kielcach i okolicach.
Dziś i wkrótce...

środa, 16 stycznia 2013

Wydarzenia Roku, Odkrycia roku…

Najważniejsze z najciekawszych plus trochę statystyki strony Ciekawe Kielce.pl

   Wydarzeń i odkryć ubiegłego roku było tak dużo, że ledwie mieszczą się w poprzednim wpisie 12 ciekawych miesięcy roku 2012. Jednak dla zachowania tradycji- krótko o tych naj, naj…

     
      Zdecydowanie, jednogłośnie i bezapelacyjnie Wydarzeniem Roku 2012 było otwarcie Centrum Geoedukacji, któremu poświęcam osobny, uaktualniony wpis z uzasadnieniem ważnym na wiele lat – czegoś takiego inne miasta nie mają ! 
      Pozwolę sobie skojarzyć z powyższym inne, nie mniej fascynujące wydarzenie jakim był Kielecki lodospad alpinistyczno artystyczny…(jeszcze piękniejszy powstał w 2013 roku)
 

W ubiegłym roku strona CiekaweKielce.pl miała ok. 100 000 odsłon. Mogły być miliony gdyby np. każde zdjęcie umieścić na osobnej stronie, jak czynią to  serwisy, którym zależy na dużej „klikalności”. Nie wykupię też „generatora kliknięć”, o którym wspominałem na końcu Spowiedzi Wielkanocnej….

Geografia czytelników CK

 
Powyższa statystyka jest formą głosowania na najciekawsze wpisy CiekawychKielc.pl. Zwyciężyło Czerwcowe Święto Czarownic Świętokrzyskich a tuż za nim Miasto traci zabytki…i – nie licząc Europy tańczącej disco z 2011 r-  Rok czerwono- żółtych kolorów Kielc… Tuż za podium znalazła się Świętokrzyska śpiewogra: od sabatu do ornatu(zdjęcia statystyk- tak jak każde inne- można powiększyć klikając weń)

    
W porównaniu z rokiem 2011 zmieniła się nieco geografia odbiorców strony CiekaweKielce.pl – na drugie miejsce wskoczyła Francja          .     Je salue les lecteurs de France ! 

a np. sabat CK= Czarujących Kielczanek na Rynku oglądano  nawet w egzotycznych Kajmanach na Karaibach
      Podobnie jak przed rokiem kategoria Odkrycie Roku jest dość przewrotna. Chyba wszyscy już wiedzą, że zdecydowanie wygrało odkrycie i nagłośnienie przez CiekaweKielce.pl niezwykle widowiskowego pokazu audiowizulanego mapping 3 D na Pałacu Biskupów >>> obejrzyj wideo 4 minuty. Z wykorzystaniem najnowszych technologii i …. astronomicznych kwot pokaz zrealizowała najlepsza firma tej branży w Polsce obsługująca  najbardziej renomowane  festiwale, olimpiadę w Londynie, TVP itp (w tym największy mapping 3d w Polsce na hotelu Novotel). Firma zapowiedziała wydarzenie w Kielcach na swej stronie  jednak takiej- lub choćby podobnej- zapowiedzi zabrakło na stronach kieleckich mediów, z wyjątkiem…  CiekaweKielce.pl, które zachęcało do obejrzenia pokazu przez kilka dni. Organizator, czyli Muzeum Narodowe, zapowiadało tę atrakcję w dość zakamuflowany sposób (szczegółowo napisałem o tym we wpisie o promocji Kielc). 
OBIEKTY TYGODNIA są bardzo ciekawe- polecam
  Przy okazji odkryłem ciekawą podstronę Muzeum Narodowego zatytułowaną OBIEKT TYGODNIA anonsowaną w formie tabliczki  przypominającej ogłoszenie PRZEPRASZAMY REMANENT. Czyli – warto szukać i odkrywać zakamarki stron internetowych. 
   Przypomnę, że w podsumowaniu 2011 r za Odkrycie Roku  uznałem 28 odcinków Kieleckich portretów filmowych. Ciekawe, czy potraficie bez żadnych podpowiedzi odnaleźć te portrety na stronie  TVP Kielce.
                        Miało być krótko… Być może coś tu jeszcze dorzucę…. 
Wiadomości w małej ilości
Reklama
klasyczna forma reklamy w internecie
Komiks internetowy
CK Blogi

Copyright 2011-2015 CiekaweKielce.pl | Kontakt i Reklama