Od 1 kwietnia 2011 roku...
O tym, co będzie ciekawego w Kielcach i okolicach.
Dziś i wkrótce...

wtorek, 17 stycznia 2012

Sezon narciarski rozpoczęty, ale…

Dziś o godzinie 10 ruszył wyciąg na kieleckim Stadionie
    Najstarsi świętokrzyscy górale nie pamiętają takiej zimy, gdy sezon narciarski rozpoczynał się dopiero w drugiej połowie stycznia. Co prawda tuż przed grudniowymi świętami na kilkadziesiąt godzin pojawił się sztuczny śnieg,  ale dopiero od dziś można mówić o sezonie. Jako pierwszy ruszył wyciąg na kieleckim Stadionie, choć jego strona internetowa (od piątku 20 I nowa !) wciąż ogłasza: wyciąg nieczynny, temperatura +10 st, śniegu 60 cm…. Od środy działa wyciąg w Tumlinie, a od czwartku 19 stycznia także w Niestachowie i na Telegrafie.

    Poza telefonem do gospodarzy- by dowiedzieć się czy wyciąg jest czynny- najlepiej zajrzeć na ich stronę internetową. Obok, na marginesie z anonsami, jest odnośnik do świętokrzyskiej, komercyjnej strony narciarskiej, ale często  nieaktualnej. Zresztą sami gospodarze ośrodków nie dbają o informacje dla swoich gości.  Nie lepiej jest na- moim zdaniem- najlepszej regionalnej stronie turystycznej swietokrzyskie.travel, gdzie oprócz zimowych obrazków nie znalazłem żadnych informacji o naszych zimowych walorach (może niedowidzę- proszę o pomoc w poszukiwaniach). Świętokrzyskie zimą też czaruje- poleć na biały weekend !

Gdy działały już wyciągi w Kielcach, Bałtowie, Tumlinie, Niestachowie i Sandomierzu  na stronie ROT swietokrzyskie travel  aktualnościami były listy do koziołka, bajki na dobranoc i casting do zespołu…

     Poniżej wstawiam odnośniki do stron poszczególnych ośrodków, gdzie można uprawiać białe szaleństwo.

Kielce – Stadion oraz Telegraf,  w Tumlinie, w Niestachowie, w Krajnie, w Bałtowie oraz w Bodzentynie (17 stycznia strona nieczynna). Jak wyglądały te strony na inaugurację sezonu narciarskiego ?
Nazajutrz po uruchomieniu wysiągu na stronie kieleckiego Stadionu wciąż pisało: nieczynny, kamery nieczynne, temperatura i grubość pokrywy śnieżnej dziwne, a gospodarze skupili się na informacjach o  lodowisku
Na Telegrafie podobnie: jak widać na stronie głównej gospodarze eksponują stary wyciąg orczykowy, choć maja już nowoczesny, krzesełkowy, o którym pisałem w listopadzie ub.r. Kiedy będzie woził narciarzy ? Nie wiadomo… Ale muzyka gra !
To zdjęcie z początku grudnia ub.r….
… dziś z daleka było widać, że na stoku pustki (ale kamera działa – patrz prawy margines tej strony u dołu)
Najlepiej o informację dla gości ośrodka narciarskiego zadbali gospodarze w Tumlinie: tu wszystko widać od razu !

Krajno: na zdjęciu nr 1 informacja z… 4 grudnia ub.r : Barbara po wodzie…
Niezła jest strona Niestachowa, lecz różowy kapsel SPACER skutecznie uniemożliwia kliknięcie na lokalizację lub cennik
Wiadomości w małej ilości
Reklama
klasyczna forma reklamy w internecie
Komiks internetowy
CK Blogi

Copyright 2011-2015 CiekaweKielce.pl | Kontakt i Reklama