Od 1 kwietnia 2011 roku...
O tym, co będzie ciekawego w Kielcach i okolicach.
Dziś i wkrótce...

Z okazji urodzin wręczyłem kieleckim pięcioraczkom tulipany w czerwono-żółtych kolorach Kielc. Od lewej: Maja, Natalia, Karolinka, Julia, Oliwia (obejrzyj >>> wideo 66 sekund)

    Dziś, w piątek 5 kwietnia są 5 urodziny kieleckich pięcioraczków !!!!! Ciekawe Kielce złożyło im wizytę z kwiatami i życzeniami. Żywiołowe panny tryskają energia, sympatyczna rodzinka jest w znakomitej formie, poświęciła mi aż 55 minut (na następną rozmowę umówiłem się za 20 lat). Rodzice mają bardzo rozsądne, zdrowe podejście do życia, choć- co tu kryć- nie było i nie jest łatwo. Kto ma dwójkę, trójkę małych dzieci ten zrozumie wyzwanie ogarnięcia i wychowania piątki. Inaczej to wygląda „w świetle fleszy i kamer”, inaczej na co dzień….

Gotowanie, mycie, pranie, przytulanie, prasowanie, kupowanie, czesanie, zabawianie, sprzątanie, pilnowanie…. Mama pięcioraczków- Paulina od dziecka zdradzała predyspozycje opiekuńcze, już z przedszkolnej grupy starszaków panie prosiły ją o przypilnowanie maluchów….  tak jak mąż jest ona inżynierem budowlańcem, chciałaby „dla odmiany” popracować poza domem ….

Byłem świadkiem radosnego powitania Taty- Piotra, gdy  po godz.18 zmęczony wrócił z pracy – sześć kobiet po kolei „wieszało” mu się na szyi, a on je przytulał, całował….

Pięcioraczki z Kielc: 5 x więcej szczęścia…  to tytuł wpisu z bloga  Kobiecy punkt widzenia, z którego  pozyskałem powyższe zdjęcie. Rodzice cieszą się, że dziewczynki chowają się zdrowo choć np. przez ostatnie pół roku nie szły w komplecie do przedszkola, bo zawsze dwie lub trzy miały infekcje….

Pierwszy raz spotkałem pięcioraczki gdy miały dwa i pół roku, na otwarciu pływalni Foka- był biskup…

… prezydent Kielc….

…prezenty….

… potem o pięcioraczkach jakby zapomniano, w mediach o nich cichutko (rodzice nie szukają rozgłosu). Powyższe zdjęcie zrobiłem tuż po wejściu i wręczeniu kwiatów jubilatkom- zastałem je przy zajęciach plastycznych…

…wygląda na to, że poza Rodziną tylko Ciekawe Kielce pamiętało o piątych urodzinach naszych pięcioraczków….

… gdy wesołe dziewczyny poszły do swojego pokoju, słysząc z góry ich śmiechy, rozmawialiśmy chwilę o planach na przyszłość….

… kieleckie pięcioraczki pojadą na olimpiadę, by zdobywać medale w pięciu dyscyplinach czy w jednej- pięcioboju nowoczesnym ?  założą kwintet muzyczny, zespół wokalny na wzór  Pięciolinii, a może dołączą do kieleckich  Wołosatek ? zrobią jednocześnie coś niezwykłego na 5 różnych kontynentach, razem wejdą na pięciotysięcznik lub osobno na pięć pięciotysięczników ?  namalują pięć pięknych obrazów, napiszą pięć wierszy ?…….już w wieku 5 lat dziewczętom przydały by się profesjonalne zajęcia np. z rytmiki, baletu, języków obcych, tańca, bo trudno nie zauważyć energii, która rozpiera każdą z nich…

… zdziwiłem się nieco brakiem zainteresowania kieleckimi pięcioraczkami- w internecie znalazłem je tylko  na stronie grupy Archipelag– ale przewidując że nastąpi większe, tak na wszelki wypadek zająłem sobie kolejkę do następnej wizyty za dwadzieścia wiosen, gdy dziewczyny będą miały po 25 lat, a ja będę tylko 3 x starszy od nich (dziś jestem starszy aż 11 x)….

         Zapraszam również do odwiedzenia strony internetowej www.kieleckiepiecioraczki.pl oraz ich profilu na facebooku.

   *** 8 czerwca Rodzinka była w Pytaniu na śniadanie TVP 2 > oto fotorelacja na facebooku

 
  PS. Tymczasem  trzy dni temu urodziły się kolejne kieleckie trojaczki – pierwsze urodziły się w kwietniu 1985 roku. Dwa lata temu najsłynniejsze gdańskie pięcioraczki skończyły 40 lat. Poświęcono im film dokumentalny pt. Pokazowe dzieci PRL, który można obejrzeć w internecie w 10-minutowych odcinkach > część 1 > część 2 > część 3 > część 4 > część 5.
Wiadomości w małej ilości
Reklama
klasyczna forma reklamy w internecie
Komiks internetowy
CK Blogi

Copyright 2011-2015 CiekaweKielce.pl | Kontakt i Reklama