Od 1 kwietnia 2011 roku...
O tym, co będzie ciekawego w Kielcach i okolicach.
Dziś i wkrótce...

czwartek, 14 lutego 2013

♥ Kielce jako serce ♥

 Walentynkowy nastrój prowokuje mnie po raz kolejny…. Świętokrzyskie święci kolejne promocyjne triumfy. A KielceWłaśnie. Czy mogą promocyjnie zabłysnąć? Choćby jednym, krótkim  zdaniem  Świętokrzyskie i ich serce Kielce Brzmi tajemniczo? Teraz ruszam w miasto, ale jak wrócę napiszę o tym więcej. Dokładnie rok temu, jako zaproszony do dyskusji po raz pierwszy publicznie wspomniałem o tej sprawie. Jeszcze nigdy nie prosiłem tak długo o tak mało, nie dla siebie. Internet stał się podstawowym źródłem wiedzy. Także o Kielcach..

   Powtórzę: internet stał się podstawowym źródłem wiedzy. Także o Kielcach. Zatem Oficjalna Strona Miasta jest jego wizytówką. Popatrzmy na nią. Tak otwiera się na milionach ekranów w świecie (pełny obraz 16:9 HDTV). Co widzimy? Pierwsze wrażenie bywa najważniejsze….. 

Pusty Rynek letnią nocą ? Kontrasty: granat-biel ? Trochę ciepła na tle czerni ? Oczopląs ?….

    Tę stronę jako testową zaprezentowano dokładnie rok temu w Walentynki. Z zachętą na facebooku: Czekamy na Wasze opinie! Co zmienić, co jest okej,a co nie jest okej? Komentujcie! Z miłości do miasta posypały się podpowiedzi, ale większości nie uwzględniono…. Popatrzmy zatem na główna stronę miasta jeszcze raz. Wszystko gra ? 
     Psycholodzy twierdzą, że to co jest eksponowane najmniej-  jest dla autora najmniej warte lub jest oznaką jego ukrytych kompleksów. Kolory też zdradzają. Osunięty napis, odsłonięta czerń nieba i maleńki herb Kielc to oczywiście tylko drobiazgi, szczegóły, ale to właśnie one tworzą w naszej podświadomości obraz całości.  Obraz Kielc. Takich drobiazgów tylko na stronie głównej miasta jest sporo. Oto np. kamera na pusty Rynek pod zdjęciem Rynku pokazuje ten sam plac ponownie, tylko z drugiej strony. Pogoda w mieście wydaje się najważniejsza (miejsce i czerwona czcionka), a spośród sześciu migoczących pod prognozą banerów najspokojniejszy jest ten PODATKI OD NIERUCHOMOŚCI…. (żeby wybrać interesujący nas temat trzeba celować w małe kropki, choć mogłyby to być szerokie kreski).

    Podczas testów główny napis „KIELCE   OFICJALNA STRONA MIASTA” jakby zsunął się poniżej połowy kadru całkowicie zasłaniając najpiękniejszą i najstarszą przy Rynku 246-letnią kamienicę Sołtyków. I tak już zostało… Zapytani plastycy nie rozumieją takiego zabiegu. Po odsłonięciu kamienicy ta część wizytówki wyglądałaby jak obok >>> Co do „oczopląsu” poniżej zdjęcia Rynku  to wersja sprzed roku wydaje się lepsza, nawet z ciemnymi napisami    Urząd Miasta Kielce  (czerń nieba przyciąłem)…

Tak wyglądała oficjalna strona Kielc rok temu…
     

*** Dwa miesiące po publikacji tego wpisu ciemne zdjęcie zmieniono na jasne…
*** rok później wizytówka Kielc zmieniła się na taką…

 Ale czas na inny przykład: oto strona Internetowej Telewizji Kielce, przy tworzeniu której miałem okazję uczestniczyć (w kwietniu 2014 stronę tę zamieniono na kanał You Tube…)

Nawet to śmietnisko nie burzy harmonii strony…

   Chciałem kolorowo, pastelowo, na „łączkę”, ale wpierw było granatowo. Pojawiły się barwy lecz ich  intensywność    ZOBACZ KIELCE     Z RATUSZA    KULTURA    SPORT    też ma znaczenie. Zaproponowałem odwrotnie :  ZOBACZ KIELCE   Z RATUSZA   KULTURA    SPORT   i tak już zostało. Podobnie było z logiem ITvK: różne wzory i kolory. Zapytałem: a może kolory Kielc ? Kły ? I są ! Omawiam to dokładnie bowiem do dziś jest to najładniejsza kielecka strona w internecie i mimo upływu sześciu lat nic nie straciła ze swej funkcjonalności i urody. Obok wstawiam zdjęcie strony testowej sprzed  6 lat (z moimi filmami ze Święta Kielc  w 2007 r- kiedyś je tu udostępnię). Praktycznie nie zmieniła się….
 
   W 2008 roku  właśnie ona zdobyła I miejsce w konkursie Złote Formaty w kategorii „Strona internetowa”. Wciąż może być wzorem- choć jak wspomniałem na wstępie stronę tę zamieniono na kanał You Tube…)- dla całej Oficjalnej, którą w podobnym rankingu portali internetowych uznano za najgorszą ze wszystkich stron 16 województw (rok 2011). Ciekawą podstronę Oficjalnej odnalazłem przypadkowo- piszę o niej w Post Scriptum…

      Strona główna może się podobać lub nie. Rzecz gustu. Większym, wieloletnim  i wielokrotnie poruszanym przeze mnie problemem jest eksponowany na dole strony głównej  Kalendarz wydarzeń . Wystarczy kliknąć w jakąkolwiek  pogrubioną datę (w inne dni nic się nie dzieje), by przejść na osobną podstronę i poznać: co dzieje się w Kielcach.  Tu wyświetlona zostaje cała lista wydarzeń miesiąca. Nie jest ich dużo. Na wklejonym poniżej podglądzie widać, że w sobotę 16 lutego był to tylko Spektakl w „Kubusiu”…

Dobrym ćwiczeniem na zrozumienie tekstu jest przeczytanie go głośno. Spróbujmy pierwszą linijkę : szesnaście – zero dwa – dwa tysiące trzynaście Spektakl w Kubusiu…. Czego się dowiedzieliśmy ? To wtorek czy piątek ? Rano czy wieczorem ? Teatr dramatyczny czy lalkowy ?  Jaki tytuł spektaklu ?  Podświadomie rejestrujemy wszystkie cyfry, nie wiadomo czemu podane tu w takich ilościach. Przecież już na wstępie kliknęliśmy w kartkę z datą: luty 2013  


      Ostatnio  Kalendarz zwiększył objętość (w porównaniu do „pustych miesięcy” z ubiegłych lat) ale… standard pozostał ten sam. Czyli: 3/4 zawartości to zapowiedzi codziennego repertuaru Teatru Lalki i Aktora „Kubuś” a reszta – koncerty w Domu Środowisk Twórczych. I to w zasadzie wszystkie wydarzenia według Urzędu Miasta. Inne- zwłaszcza organizowane przez instytucje podległe Urzędowi Marszałkowskiemu, choć w granicach Kielc- nie istnieją. Nie ma w Kielcach m.in. Muzeum Narodowego, Filharmonii Świętokrzyskiej- Międzynarodowego Centrum Kultur, Wojewódzkiego Domu Kultury, Muzeum Zabawek, Muzeum Dialogu Kultur, Wzgórza Zamkowego, Teatru im. Żeromskiego, Kieleckiego Teatru Tańca, Teatru ECCE HOMO i wielu, wielu innych (lista jest długa). W Kalendarzu wydarzeń Oficjalnej Strony Miasta nie ma nawet podległych Magistratowi… Kieleckiego Centrum Kultury (przykład z facebooka) czy Muzeum Historii Kielc, których imprezy czasem zapowiada się na str. głównej, ale giną ród innych wiadomości tak jak np.Święto Kielc 2013.

Promieniujące energią Kielce- serce  w formie talerzyka wykonanego w Mudus Design | Studio Marka Cecuły

 
          Kalendarz Oficjalnej Strony Miasta obejmuje tylko jeden, aktualny miesiąc. Można przewinąć kartki na następne: marzec, kwiecień, maj, czerwiec… ale są one  p u s t e. Choć wiadomo już, że np. za dwa tygodnie, 1 marca w KCK jest koncert Sceny Autorskiej poświęcony Jonaszowi Kofcie,  że 24-25 maja jest kolejna edycja Off Fashion, 28-30 czerwca roztańczone Święto Kielc, od 14 do 28 lipca jubileuszowy Harcerski Festiwal Kultury Młodzieży, w dniach 3-10 sierpnia Kielce będą gospodarzem Światowych Igrzysk Polonijnych, jesienią konkurs Życie jest piękne a 26- 29 listopada dokumentalny NURT – o imprezach Targów Kielce nie wspominając.

  Czytelniku- postaw się w sytuacji kogokolwiek pragnącego ciekawie spędzić czas w Kielcach. Załóżmy, że ten Ktoś wie już o naszych zabytkach czy muzeach, oraz rezerwatach przyrody klubie Korona Kielce. Powiedzmy, że Ktoś z Łodzi czy Katowic- lub po prostu z Kielc lub okolic- chciałby wybrać się dziś ..no właśnie- gdzie?  Czy jadąc do nieznanych miast wpisujecie do przeglądarki internetowej ich nazwy: Kraków, Lublin, Łódź… i sprawdzacie, co tam dzieje się ciekawego? Wpisując w przeglądarkę hasło Kielce w pierwszej kolejności– wyżej niż Wikipedia ! otwiera się omawiana tu Oficjalna Strona Miasta z Kalendarzem wydarzeń...

   Darzę wielkim szacunkiem Teatr Lalki i Aktora „Kubuś” ale grany od ponad roku, powtarzany 16 lutego po raz setny  spektakl „Nieznośne słoniątko” nie jest już wydarzeniem. Dla wszystkich byłoby lepiej, gdyby na stronie Oficjalnej po prostu zamieścić odnośnik- link do pełnego repertuaru Teatru, który ma nową, przejrzystą stronę internetową. Kończąc temat  Kalendarza wydarzeń   dodam tylko, że opcja  ZGŁOŚ WYDARZENIE  jest fikcją > wiele instytucji próbowało >> ja też próbowałem i nic nie wskórałem :-(((

  ^^^ POWYŻSZE ^^^ problemy sygnalizowałem wielokrotnie (m.in. w kwietniu na końcu wpisu Prezydenckiego czy w październikowym  Różowo o promocji)  uprzejmie, serdecznie prosząc o poprawę. Jest to bowiem najprostszy i najtańszy sposób na promocję Kielc. Próbowałem też zabiegów dyplomatycznych- pod koniec lutego  ubiegłego roku osobiście zaniosłem do Magistratu pierwsze pismo do prezydenta Kielc w sprawie promocji Kielc, nie tylko internetowej. Były kolejne pisma… Na żadne nie otrzymałem żadnej odpowiedzi. Żadnej reakcji. Zakładam więc, że skoro powyższe widzą wszyscy, a nikt nie reaguje- to ja nie mam racji. Czy zatem dalej konsekwentnie prosić, uprzejmie i serdecznie o poprawienie Oficjalnej wizytówki Kielc i   Kalendarza wydarzeń   ? Czy raczej prosić o usunięcie takiego kalendarza bo wstyd  >>> albo coś robi się dobrze, albo wcale. Ktoś może zapytać: jeśli urząd nie potrafi przekazać tak prostych, tak potrzebnych wszystkim informacji- nasz wolny czas ma wysoką cenę- to jak przekazywane są nam te bardziej skomplikowane ???

        13 lutego Oficjalna Strona Miasta opublikowała list prezydenta Kielc do wicepremiera prof. Jerzego Hausnera w związku z „Raportem o stanie samorządności terytorialnej w Polsce”. W konkluzji gospodarz miasta stwierdza (podkreślenie jak w oryginale):  ” W Raporcie dość krytycznie autorzy odnoszą się do warunków stwarzanych przez władzę, sprzyjających rozwojowi aktywności obywatelskiej. Pewnie po trosze tak jest, ale zdecydowanie większym problemem jest – póki co- nasza mentalność nastawiona bardziej na krytykę niż na konstruktywne działania. Nadzieja w tym, że wspólnie- mieszkańcy i  wybrani przez nich przedstawiciele będą się uczyć korzystania z dobrodziejstw społeczeństwa obywatelskiego, korzystać z entuzjazmu młodych, doświadczenia starszych i starać się działać dla dobra publicznego, tak jak to jest w Szwajcarii, Austrii czy Szwecji.” 

           Powyższy list zbiegł się z innym- przykładem aktywności obywatelskiej…. (Gazeta.pl usuwa teksty- także omawiający pisemne podziękowania prezydenta Kielc dla Magdy Gessler… po tych tekstach pozostają tylko ślady >>> na forum Gazety).

Cieszę się, że powyższe listy prezydenta wydrukowano razem z  należytej wielkości herbem Kielc. Dotychczas jedyną reakcją Urzędu Miasta na akcje CiekawychKielc.pl było wydanie serii nowych folderów w niestosowanych wcześniej czerwono- żółtych kolorach Kielc. Przez wiele lat nie praktykowano umieszczania na nich (czy np. na koszulkach piłkarzy Korony Kielce)  herbu Kielc – eksponowano natomiast turystyczne logo

PS. Na prawym marginesie strony Kalendarza wydarzeń był baner  Na czasie . Klikając na Biuro Zamiany Mieszkań wciąż można obejrzeć starą stronę „Kielce Nasza Duma” (sprzed 14 lutego 2012 r). Polecam zajrzeć na przedostatnią odsłonę sekcji   Na czasie  czyli Zielony Patrol, gdzie można zobaczyć jak wyglądałaby strona główna ze zdjęciem dziennym (a nie nocnym) i paskiem filmowym po lewej stronie prezentującym m.in. uroki Wenecji, Padwy, Mediolanu, Werony… – mnie podoba się taka strona :-)

  *** po publikacji tego wpisu podesłano mi ciekawą stronę miasta w kolorach Kielc. Dziękuję :-)

PS. Gdyby Ktoś nie wiedział, co ciekawego działo się w Kielcach np. przez minione kilka dni (gdy Oficjalnie tylko Kubuś i DŚT..) to wklejam kawałek z podstrony Ciekawych Kielc zatytułowanej Było, minęło (odnośniki mogą być już nieaktualne):

PIĄTEK, 15 lutego:

176 lat temu zmarł Karol Meyzer, inżynier wojewódzki- opracował koncepcję nowoczesnego urządzenia w Kielcach ogrodu publicznego, w którym do dziś stoi jedna ze sprowadzonych przez niego figur św. Jana Nepomucena. Był również autorem projektu rekreacyjnego wykorzystania doliny Silnicy, który stał się podstawą do urządzenia tego obszaru po II wojnie. W latach 1834-1837 sprawował nadzór nad brukowaniem Rynku. Zaprojektował kanalizację miejską. W roku 1836 współtworzył komitet budowy szpitala miejskiego (św. Aleksandra). Zaprojektował jedyny w Kielcach kościół ewangelicki.

godz.14.30 otwarcie Kawiarenki Gombrowiczowskiej WBP ul. Ściegiennego 13 >>> Rita

godz.18 spotkanie organizacyjne Młodzieżowej strefy sztuki WDK ul. Ściegiennego 2

godz.18 zawody narciarskie SKI – CUP Targi Kielce ośrodek Stadion

godz.19 podróże słowno- muzyczne Kto szuka ten żyje Oratorium Świętokrzyskie ul.1 Maja 57

godz.19 koncert Piotra Polka Kieleckie Centrum Kultury, pl. Moniuszki 2B

godz.19 skrzypcowy Koncert Walentynkowy Filharmonia Świętokrzyska, ul.Żeromskiego 12

godz.20 otwarcie klubu Bohomass Lab ul. Bodzentyńska 18

godz.20 otwarcie klubu Platinum GOGO ul. Żytnia 8/2

godz.21-23 przelot  planetoidy nad Ziemią zasłaniają chmury, ale >transmisja w internecie

godz.22 filmowe Walentynki w Multikinie galeria Korona, ul. Warszawska 26

CZWARTEK, 14 lutego:       W a l e n t y n k i   

           188 lat temu magistrat podpisał porozumienie z firmą „Znicz” na próbne oświetlenie kieleckich ulic 12 latarniami naftowymi (z możliwością przedłużenia kontraktu)
     104 lata temu kino Oaza (drugie w Kielcach- pierwsze otwarto 4 dni wcześniej) uruchomił Walenty Smyczyński na pierwszym piętrze domu Zygermana, Rynek 3- obecnie Muzeum

godz.9-14 niepowtarzalne kartki Walentynkowej Drukarni Muzeum Historii Kielc ul.Leonarda 4

godz.11 Kongres Sportu Powszechnego z minister Anną Muchą (Okraglak ŚUW al.IX Wieków Kielc)

godz.11 spotkanie walentynkowe Paris mon amour Muzeum Narodowe, pl. Zamkowy

godz.14 rozstrzygnięcie konkursu Moja Kartka Walentynka DK Zameczek ul. Słowackiego 23

godz.16 walentynka dla miasta Kielce – Kocham To! plac Artystów > facebook

godz.17 wykład prof. W. Łukaszewskiego  Dlaczego ludzie chcą być piękni ? 

godz.18 Klub Podróżnika Brazylia, Argentyna – egzotyczny koktajl  DŚT ul. Zamkowa 5

godz.19  koncert Bogusława Morki Intryga i miłość Filharmonia, ul. Żeromskiego 12

godz.21  Walentynkowy seans filmu Nekromantik klub Woor, pl. Wolności 1

ŚRODA, 13 LUTEGO:              P O P I E L E C  

 Gazeta Kielecka z 13.02.1913 r

   dokładnie 100 lat temu obwieszczono zapisy na przyłącza do sieci elektrycznej- pierwszą elektrownię w Kielcach wybudował inż. Tomasz Ruśkiewicz przy ul. Leśnej  > > >
   195 lat temu Kielce zawarły umowę z majstrem Antonim Szlepitzką na wykonanie pierwszych w historii miasta bruków (na co Kielce pożyczyły 7000 zł od Jędrzejowa i Nowego Korczyna), brukowanie pierwszych ulic- Sienkiewicza i Leonarda- zakończono 186 lat temu…  
 
godz.17 spotkanie Prawdziwe historie- Bohaterom 1863 r Muzeum Historii Kielc, ul.Leonarda 4

godz.17 spotkanie autorskie z ks. Adamem Bonieckim WBP, ul. Ściegiennego 13 

godz.17 spotkanie literackie Rozmawiajmy wierszami klasztor na Karczówce

godz.17 wernisaż wystawy projektów elewacji  Pod dobra pacą Galeria Tycjan pl. Artystów

godz.17-20  warsztaty renowacji mebli  Institute of Design Kielce, ul. Zamkowa 3

godz.18 wernisaż wystawy zdjęć Podziemne światy Centrum Geoedukacji, ul.Daleszycka 21

godz.18 debata System komunikacji w Kielcach Becher Platinum al.IX Wieków Kielc 6/32

godz.18 spektakl walentynkowy Się kochamy WDK, ul. Ściegiennego 2

R~ godz.18 mecz Superligi Stal Mielec- Vive Targi Kielce wygraliśmy 31- 39

WTOREK, 12 lutego:           O S T A T K I

352 lata temu do pałacu biskupiego w Kielcach przybył król Jan Kazimierz ze swoim dworem- wspólnie z kanclerzem, podskarbim, marszałkiem i innymi dostojnikami 12 lutego radzili nad reformą Rzeczypospolitej. Postulowali m.in. zniesienie wolnej elekcji i liberum veto, ustanowienie rządu odpowiedzialnego przed sejmem, stałych podatków i wojska… 
(publikuję to obszernie z intencją promocji spotkań u nas tak samo blisko z Krakowa i Warszawy- świadczą wieki !)

R~godz.13 instruktor Nordic Walking i rower zimą W dobrym tonie Radio Kielce 101,4 MHz 

godz.17 warsztaty renowacji mebli  Institute of Design Kielce, ul. Zamkowa 3

godz.17 warsztaty kulinarne dla dzieci Naleśniki Kawka Zabawka Muzeum Zabawek, pl.Wolności

godz.17.30-20 Ostatkowe podziękowanie wolontariuszom WOŚP Pomarańcza ul.Czarnowska 17

godz.21 czerwono-zielono-fioletowo-niebieskie Ostatki Studenckie klub Euforia, ul.Piotrkowska 12
 
PONIEDZIAŁEK, 11 lutego:

122 lata temu do Kielc zawitał powracający z Brazylii Adolf Dygasiński > Wrota > książka > tablica > ŚBC 

godz.16 uroczyste podsumowanie Roku Sportowego 2012  ZPSM ul. Wojewódzka 12

godz.17 warsztaty genealogiczne Szukamy przodków w internecie Muzeum Historii Kielc ul. Leonarda 4

gody.18 koncert charytatywny Serce dla hospicjum WDK > transmisja online < 

godz.18 wernisaż fotografii Stanisława Dunin-Borkowskiego RELIKTY Galeria BWA ul.Planty 7

godz.18 nabór uzupełniający do Teatru PEGAZ Kieleckie Centrum Kultury pl. Moniuszki 2B 

godz.19 spektakl komediowy Prawda Filharmonia Świętokrzyska, ul. Żeromskiego 12

tv~godz.20.20 Scena Świata Ostateczne rozwiązanie (kwestii żydowskiej) Teatr TVP1
 

NOWOŚĆ : Taneczne Święto Kielc zaplanowano na 28 – 30 czerwca. Może uda się zorganizować integracyjne Potańcówki Pod Gwiazdami– nawiązujące do organizowanego od 19 lat przez Urząd Miasta Kielce  Sylwestra Pod Gwiazdami ? Kameralnym potańcówkom na Rynku czy pl. Artystów sprzyja popularność 13 edycji hitu TVN Taniec z gwiazdami oraz mnogość mistrzowskich szkół tańca w Kielcach. Kielczanie praktycznie mogliby wykorzystać zdobyte umiejętności, no i wciąż brakuje parkietu dla „starszych nastolatków”. Zatem  R Y N E K ??? 
 A w Dzień Winnicy kielecki Rynek mógłby być pierwszym w Polsce, gdzie dla spragnionych tancerzy obok beczek z piwem są beczki z pysznym … kwasem chlebowym, z którego Winnica i cała Ukraina słynie (u nas dawniej też był podstawowym napojem chłodzącym).

W środku zimy wstawiam kawałek CiekawychKielc.pl z lata 2012: 

  Żołna latającą maskotką regionu świętokrzyskiego? Popatrz,,, poczytaj…
   ~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~
     40 lat temu – 19 lipca 1972 r- zakłady piwowarskie w Warszawie rozpoczęły licencyjną produkcję Coca-Coli pogrążając lokalnych producentów lemoniady i oranżady. O innym, typowo słowiańskim napoju, tradycyjnym kwasie chlebowym znany dietetyk i zielarz o. Jan Grande powiedział- Nie znam bardziej wartościowego napoju – wspaniale gasi pragnienie, likwiduje zmęczenie, posiada ogromne stężenie witaminy B, dużo selenu i cynku, a przy tym likwiduje nadkwasotę, wzdęcia, wszelkie zaburzenia trawienia.

Kielecki Rynek może być pierwszym w Polsce, gdzie obok beczek z piwem stoją beczki z pysznym kwasem chlebowym. A to z racji przyjaźni z ukraińską Winnicą– potentatem w produkcji najlepszego napoju z chleba. Delegacje obu miast wizytują się wzajemnie. Największe interesy na Ukrainie robi Kielczanin.  Lecz zdrowego kwasu na kieleckim Rynku wciąż nie ma… A   p i ć   s i ę   c h c e ! ! ! Koka ?

NIEDZIELA, 10 lutego: 74 lata temu urodził się biskup kielecki Kazimierz Ryczan 
104 lata temu pierwsze kino w KielcachPhenomen– otworzyli na I p.budynku przy ul. Małej 12
              (róg Sienkiewicza) Mendel vel Maks Ellencweig oraz inż. Stanisław Tomicki 
753 lata temu w okolicach Kielc i Chęcin grasowały hordy tatarskie podążające na Kraków  

 godz.10 spacer i Walentynki z Przygodą i Bartkiem PTTK w Tokarni zbiórka- dworzec PKP

godz.11 koncert familijny Samba- królowa karnawału Filharmonia, ul. Żeromskiego 12

godz.11 Piosenki na zimę, zabawy na karnawał Kopciuszek Teatr Kubuś, ul. Duża 9

godz.11 Filmowe Czytanki i warsztaty plastyczne Motyl Alfred  kino WDK, ul. Ściegiennego 2

 CK  godz.11-15 plenerowy Wózek z historią- bitwa pancerna o Kielce w 1945 r Rynek

godz.12 wykład Obrazy powstania styczniowego Muzeum Narodowe, pl. Zamkowy

R~godz.12.05-13 audycja MOC HISTORII Świętokrzyskie Tajemnice, Radio Kielce 101,4 MHz

godz.13 spotkanie 73 rocznica pierwszej wywózki na Syberię Muzeum Historii Kielc, ul.Leonarda 4

tv~ godz.13 jubileusz z Kabaretem Skeczów Męczących Jaka to melodia  TVP 1

godz.14 warsz­taty dorosłych Pro­jekt przestrzeń: odbi­cie daje do myśle­nia IDK, ul.Zamkowa 3 

R~godz.14.05 regionalne Radio Pigwa nadaje wprost z Napierstkowa, Radio Kielce101,4 MHz 

godz.16 spektakl familijny Teatr Zbożowy Tymoteusz i Psiuńcio Baza Zbożowa, ul.Zbożowa 4

godz.17 spektakl ECCE HOMO Persona Baza Zbożowa, ul. Zbożowa 4 

godz.18 koncert Agnieszki Kowalczyk Miłość..to jest różnie DŚT, ul.Zamkowa 5

godz.19 koncerty charytatywne NA ZDROWIE klub Pooder, ul. Leonarda 23 > facebook 

SOBOTA, 9 lutego:

godz.8-13 Kolekcjonerska Giełda Staroci Wojewódzki Dom Kultury, ul. Ściegiennego 2

(48 km) godz.9 Zimowy Półmaraton Pieszy 25 km zbiórka przed PTTK Końskie, ul.Partyzantów 1

godz.9.30 Biegam Bo Lubię: stadion lekkoatletyczny, las, Hala Legionów ul. Boczna

godz.10 zajęcia  Mój pra, pra, prapradziadek to sarmata Muzeum Narodowe pl. Zamkowy

godz.10 Klub nad Silnicą Wzgórze Zamkowe- Katedra Muzeum Historii Kielc, ul. Leonarda 6

godz.11 głośne czytanie Królowej Śniegu Muzeum Zabawek i Zabawy, pl. Wolności 2

godz.11 warsz­taty dorosłych Pro­jekt przestrzeń: odbi­cie daje do myśle­nia IDK, ul.Zamkowa 3

R~ godz.11 Muzyczne podróże Seberyjskie opowieści o. Karola Lipińskiego Radio Kielce 101,4 MHz

gody.1115 wymiana zbędnych rzeczy SWAP Party Kraina Bobasa, ul. Równa 15/2 

godz.12 koncert disco polo TOP ONE galeria Korona, ul. Warszawska 26 

R~godz.14.05-16 audycja muzyczna Made in Kielce Pawła Solarza, Radio Kielce 101,4 MHz

godz.16 koncert gitarowy uczniów Szkoły Muzycznej Muzeum Narodowe pl. Zamkowy

godz.16 koncert disco polo Tomasz Niecik galeria Korona, ul. Warszawska 26 

godz.16.30 spektakl ECCE HOMO Barbarzyńcy przyszli Baza Zbożowa, ul. Zbożowa 4 

godz.17 wernisaż malarstwa J. Jaśnikowskiego Wieża Sztuki pl. Niepodległości (przy

godz.17 zabawa taneczna przy żywej muzyce Ostatki w klubie Uroczysko ul.Warszawska 155

godz.17 Liga Mistrzów Vive Targi Kielce- St Petersburg wygraliśmy 30-29 po bramce Karola Bieleckiego

godz.18 spektakl ECCE HOMO Grosse Aktion Baza Zbożowa, ul. Zbożowa 4 

tv~ godz.18.20 jubileusz z Kabaretem Skeczów Męczących Jaka to melodia  TVP 1

 CK  (17 km) godz.19 potańcówka przy kapeli KUSOKI w Ciekotach > Masłów. Info >> relacja CK

godz.19 koncerty charytatywne NA ZDROWIE klub Pooder, ul. Leonarda 23 > facebook
 

 godz.20 powitanie Chińskiego Nowego Roku klub Woor, pl. Wolności 1

tv~godz.20 i 21 Kabaretowe wakacje z duchami Horror Travel w ruinach zamku Krzyżtopór TVP2

    planowana na dziś i jutro 5 edycja Gier DryToolowych (lodospad Kadzielnia) przełożona na 2223 lutego

Wiadomości w małej ilości
Reklama
klasyczna forma reklamy w internecie
Komiks internetowy
CK Blogi

Copyright 2011-2015 CiekaweKielce.pl | Kontakt i Reklama