Od 1 kwietnia 2011 roku...
O tym, co będzie ciekawego w Kielcach i okolicach.
Dziś i wkrótce...

     Praca za granicą pod wieloma względami jest znacznie bardziej wymagająca, niż gdybyśmy wykonywali to samo zajęcie w Polsce. Potrzebne są do niej różne predyspozycje, a w trakcie pobytu w innym kraju spotkać się możemy z rozmaitymi trudnościami. Jednym z problemów, na jaki często napotykamy, jest brak wystarczającej znajomości języka uniemożliwiający prawidłowe porozumiewanie się z pracodawcą, a nawet poradzenie sobie w zwyczajnych codziennych sytuacjach. Może się to dawać we znaki zwłaszcza w przypadku pracy wymagającej częstego kontaktowania się z innymi, a więc na przykład w zawodzie opiekuna osób starszych. Jeśli zauważymy, że sprawia nam to trudność, w żadnym wypadku nie powinniśmy się poddawać czy rezygnować z posady. Zamiast tego lepiej postawić na dokształcanie się – w końcu trudno o lepszą okazję do nauczenia się języka, niż dłuższy pobyt za granicą. Przeczytaj nasze porady, odwiedź stronę prosenior24.pl i  dowiedz się jak rozpocząć naukę języka!

Sposoby na nauczenie się języka podczas pobytu za granicą

   Najlepszym sposobem na nauczenie się języka w trakcie wyjazdu do danego kraju jest po prostu… możliwie jak najczęstsze używanie go. Osoby, które czują się niepewnie, porozumiewając się w obcym języku, mają tendencję do unikania tego typu sytuacji, gdyż wywołują one w nich lęk oraz skrępowanie. Warto jednak przezwyciężyć taką blokadę – jeśli nam się to uda, to z czasem na pewno dostrzeżemy postępy, zauważymy, że jest coraz lepiej i lepiej. Dlatego dobrym pomysłem może być nawet celowe stawianie się w sytuacjach, które będą wymagały od nas użycia obcej mowy, dotarcie za jej pomocą do innej osoby i zrozumienie tego, co ona ma do powiedzenia nam. Początkowo będziemy je na pewno odbierali jako mało komfortowe i zawstydzające, jednak z czasem będzie coraz lepiej. Pewnego dnia na pewno nadejdzie moment, gdy zapytanie o cokolwiek czy wypowiedzenie się na dowolny temat przestanie nam sprawiać problem i ze zdziwieniem zauważymy, że nasze umiejętności językowe znacznie się poprawiły. To jednak wymaga cierpliwości, a przede wszystkim dużej ilości ćwiczeń.

logo1

    Choć częste używanie języka obcego jest najlepszą metodą na jego naukę, to jednak nie jedyną. Oprócz tego warto także korzystać z tradycyjnych sposobów takich, jak przyswajanie sobie konstrukcji gramatycznych, słówek czy też na przykład czytanie książek w tym języku. W ten sposób zapewnimy sobie podstawy, które następnie będziemy mogli wykorzystać podczas rozmowy. Najlepsze efekty zapewni nam więc połączenie kilku metod jednocześnie.

Ucz się języka niemieckiego z ProSenior24!

    ProSenior24 jest firmą, która stanowczo wymaga od swoich wyjeżdżających za granicę pracowników umiejętności posługiwania się językiem obcym – wynika to z faktu, że opiekunowi osób starszych w Niemczech ciężko byłoby porozumieć się z podopiecznym bez znajomości jego mowy. Jednocześnie jednak nie pozostawiamy również naszych współpracowników samym sobie, lecz zapewniamy im materiały, dzięki którym będą mogli regularnie doskonalić się w tym zakresie. Na naszej stronie internetowej znajdą oni pakiet lekcji, spośród których każda ma konkretną określoną tematykę. Poruszają one zarówno zagadnienia leksykalne, jak i gramatyczne oraz dotyczące kultury Niemiec, zostały też stworzone pod kątem specyfiki pracy w roli opiekuna osób starszych. Materiały te stanowią więc doskonałe przygotowanie przed wyjazdem i powinien się z nimi zapoznać każdy kandydat na opiekuna, nawet taki posługujący się już niemieckim – w celu przypomnienia sobie pewnych kwestii. Zapraszamy więc do wchodzenia na naszą stronę i zaglądania do tej zakładki!                                                                          (TEKST SPONSOROWANY)

Wiadomości w małej ilości
Reklama
klasyczna forma reklamy w internecie
Komiks internetowy
CK Blogi

Copyright 2011-2015 CiekaweKielce.pl | Kontakt i Reklama